ZO ČSOP - Podorlicko

Česká Třebová

Transfer - AKTUALITY

Transfer obojživelníků 2019

Nastalo opět jaro a s ním každoroční migrace obojživelníků do Přívratských rybníků. Letos máme situaci o něco jednodušší díky trvalým zábranám postaveným v jednom z úseků. Přesto ale potřebujeme každé ráno zajistit zbývajících asi 900 m, které i letos budeme ošetřovat dočasnými zábranami.

Zájemci o spolupráci se mohou hlásit na telefonním čísle 731194787.

Podrobnosti k transferu budou jako obvykle umístěny na tomto webu, hledejte v menu webu část Transfer obojživelníků.

16.03.2019


Transfer obojživelníků 2018

Stavba zábran letos proběhla v období Velikonočních svátků, oteplilo se a tak jsou se již obojživelníci probudili.

Stejně jako v předchozích letech, bude i letos potřeba dobrovolníků, kteří nám pomohou zajistit hladký průběh tohoto projektu. Pokud se chcete přidat nebo máte nějaké dotazy, obracejte se s nimi na Zuzanu Kubištovou (731 194 787, nebo zuzakubi@seznam.cz).

Těšíme se na spolupráci,
Vít Bednář

03.04.2018


Transfer obojživelníků 2017

Stejně jako v předchozích letech se i letos s nástupem teplých rán bude potřeba připravit záchranný transfer obojživelníků v lokalitě Přívrat. Podrobnosti o průběhu transferu bude opět možné sledovat na těchto webových stránkách, v bočním menu hledejte Transfer obojživelníků.

Očekávaný termín stavby dočasných bariér: 20. 3. 2017

Kontakt: Vít Bednář, VitekBed@gmail.com, 776 859 318

Dobrovolných rukou není nikdy dostatečné množství. V případě libovolných dotazů, nebo pokud se chcete aktivně zapojit do terénních prací, nebojte se na mě kdykoliv obrátit.

Transfer bude probíhat v podobném režimu jako v minulých letech. Očekávané časy odjezdů jsou: ve všední dny kolem 6:00, jinak 8:00. Po domluvě je možné vyzvednout i jinde než u Ekocentra. Doporučená obuv: obuv vhodná do rozbahněné oranice. Ostatní ochranné pomůcky budou k dispozici.

Informace k stavbě trvalých zábran poskytnu na vyžádání.

Těším se na spolupráci,
Vít Bednář

19.03.2017


Ukončení transferu

V pátek 22.4.2016 byly zbourány dočasné zábrany. Tím je transfer oficiálně ukončen, veškerá data jsou zveřejněna na tomto webu (v menu pod názvem Získaná data).

25.4.2016


Tabulka naměřených dat

Oproti loňskému roku bylo potřeba silně předělat tabulky, proto také již nejsou data z transferu přístopná přímo na webové stránce ale jako odkaz na soubor psaný v openOffice Calc, tedy tabulka. Novější verze office by neměli mít problém tyto tabulky otevřít, v případě potíží napište e-mail a pošlu data uložená v jiném formátu.

7.4.2016


Transfer 2016

Po Velikonočním oteplení začala migrace obojživelníků směrem z lesů do rybníků. Od 1.4. již máme plně postavené zábrany.


Přípravy na transfer 2016

V průběhu měsíců prosinec a leden došlo k jednáním ohledně zajištění transferu na jaře 2016. Ze schůzek vyplynula jednak vůle podpořit tuto akci ale i nutnost změny metodiky k tomu vázaného sběru dat, který by měl posloužit při přípravách trvalého řešení.

17.1.2016


Ukončení transferu

Děkujeme všem dobrovolníkům a podporovatelům. Celkový počet přenesených obojživelníků i s dosběry je 10493

21.4.2015


Odkaz na podrobnější informace o
obojživelnících a záchraných transferům obecně

Dovolujeme si všem zájemcům o podrobnější informace ohledně obojživelníků a jejich ochraně doporučit web Obojživelnící České republiky Mgr. Jaromíra Maštery. Tento web obshuje všechny důležité informace ohledně obojživelníků, jejich určování, významu, určování, zkoumání a další zajímavé informace.

23.3.2015


Spuštění on-line tabulek

V průběhu minulých dní byly spuštěny tabulky termínu - tabulky které ukazují které dny pojednou kteří dobrovolníci (Posádky) a dnes byl spuštěn on-line formulář na odesílání dat z terénu (Získaná data), prosím ty kteří si chtějí formulář "vyzkoušet", techť své odeslané informace opatří poznámkou že se nejedná o data z terénu.

V případě jakýchkoli dotazů nebo připomínek ohledně těchto systémů se obracejte na mě.
V.Bednář vit-ass@seznam.cz

22.3.2015


Zpřístupněny tabulky pro zaznamenávání průběhu

Byly zpřístupněny aktualizované tabulky pro zaznamenávání dat ze sledování lokality před postavením zábran a především tabulky do terénu, které jsou důležitou součástí při práci v terénu. Do těchto tabulek budou zaznamenávány veškeré údaje o probíhajícím transferu.

Připravují se on-line tabulky pro předávání dat od dobrovolníků.

15.3.2015


Vytyčení trasy a instruktáž

Ve čtvrtek 12.3.2015 dopoledne po 8. hodině proběhne vytyčení trasy zábran instruktáž stavění pro firmu Gardenservis a instruktáž sběru pro pracovníky z obcí Přívrat a Řetová.


Hledání dobrovolníků

Hledáme dobrovolníky
1) pro ranní sběr a přenášení obojživelníků v Přívratu
2) pro dopravu dobrovolníků z České Třebové do Přívratu.

Hlaste se na adrese freoni@atlas.cz – uveďte termín, kdy můžete pomáhat.


Kontakty

Organizace dobrovolníků: H.Grundová freoni@atlas.cz
Technické problémy a web: V.Bednář vit-ass@seznam.cz

kytkopták
. : Optimalizováno pro monitory širší než 900px : . : Statistiky měřeny TopListTOPlist : .