ZO ČSOP - Podorlicko

Česká Třebová

Nabídka výukových programů

Objednávky programů: PaedDr. Hana Grundová Email: freoni@atlas.cz tel. +420 702 292 352


Nabídka výukových programů v prostorách Ekocentra Podorlicko

Programy jsou určeny pro 1. A 2. stupeň ZŠ – lektorka programu přizpůsobí dané věkové skupině případně dalším individuálním potřebám žáků.

Obvyklá délka programu je 90 min a cena 60 Kč/dítě. Program lze po domluvě s lektorkou prodloužit v rámci realizace projektového dne. Každá další vyučovací hodina + 40 Kč/dítě. Minimální velikost skupiny na 1 výukový program je 15 dětí, maximálně 24 dětí. V případě menšího počtu žáků než 15 dětí je cena jako za patnáctičlennou skupinu.

Více informací a termín realizace objednávejte přímo u lektorky programu.

Programy


Nabídka výukových programů v terénu na naučné stezce

PROGRAM „ŠKOLA NA STEZCE“ NA SMYSLOVĚ NAUČNÉ STEZCE – půldenní program

Program je možný absolvovat jako půldenní v doprovodu lektorky nebo samostatně s vybavením. Třída, která je vybavena sadou „Škola na stezce“, se na výlet může vydat kdykoliv. Cena sady pro 30 žáků je 1200 Kč (40 Kč na žáka) + poštovné a balné v případě zásilky na dobírku. Počet průzkumných listů a samolepek lze upravit podle počtu žáků.

Program v doprovodu lektorky je obohacen o určování rostlin hmyzu a poznávání studánek. Cena programu je 2000 Kč.

Naučná stezka smyslového vnímání prochází údolím Skuhrovského potoka. Začíná v obci Rybník u České Třebové. Je dostupná po celý rok, jak od nádraží ČD v České Třebové (1,5km), tak autobusem a MHD. Vzdálenost od Ekocentra Podorlicko je 3 km. Na stezce jsou herní prvky, ohniště, altán, studánky, totemy a 18 informačních tabulí.

Pro třídu dodáváme sadu vybavení pro program. Sada obsahuje průzkumné listy, průvodce, manuál, barevné samolepky. Tištěný průvodce a manuál je pro učitele. Průzkumné listy jsou zadáním pro žáky a barevné samolepky jsou jako odměna pro žáky. Listy jsou koncipovány tak, aby žákům prvního stupně ZŠ stačilo prohlédnout si obrázky na informačních cedulích a okolí. Odpověď pro zápis je jednoslovná. Starší žáci musí pozorně přečíst i texty na cedulích a zapisují svá pozorování.

Trasa stezky pro první stupeň ZŠ je dlouhá 4 km. Trasa pro druhý stupeň ZŠ a středoškoláky je dlouhá 8 km a končí v obci Skuhrov, odkud je možná doprava autobusem zpět do České Třebové, Lanškrouna nebo Ústí nad Orlicí.

logo ekocentra
. : Optimalizováno pro display širší než 900px : . : Statistiky měřeny TopListTOPlist : .