ZO ČSOP - Podorlicko

Česká Třebová

Nabídka výukových programů

Objednávky programů: PaedDr. Hana Grundová Email: freoni@atlas.cz tel. +420 702 292 352


Nabídka výukových programů v prostorách Ekocentra Podorlicko

Adresa: Ekocentrum Podorlicko, Podbranská ulice 959, 560 02 Česká Třebová.

Programy

Programy jsou určeny pro 1. A 2. stupeň ZŠ – lektorka programu přizpůsobí dané věkové skupině případně dalším individuálním potřebám žáků.

Obvyklá délka programu je 120 min a cena 80 Kč/dítě. Program lze po domluvě s lektorkou prodloužit třeba v rámci realizace projektového dne. Každá další vyučovací hodina + 40 Kč/dítě.

Minimální velikost skupiny na 1 výukový program je 14 dětí, maximálně 24 dětí. V případě menšího počtu žáků než 14 dětí je cena jako za čtrnáctičlennou skupinu.

Termín programu popř. úpravy objednávejte přímo u vedoucí ekocentra Hana Grundové – viz dole.


Nabídka výukových programů v terénu na naučné stezce Údolím skuhrovského potoka

PROGRAM „ŠKOLA NA STEZCE“ NA SMYSLOVĚ NAUČNÉ STEZCE – půldenní program

Program je možný absolvovat jako půldenní v doprovodu lektorky nebo samostatně s vybavením. Pro třídu dodáváme sadu vybavení pro program. Třída, která je vybavena sadou „Škola na stezce“, se na výlet může vydat kdykoliv. Cena sady pro 30 žáků je 1200 Kč (40 Kč na žáka) + poštovné a balné v případě zásilky na dobírku. Počet průzkumných listů a samolepek lze upravit podle počtu žáků.. Sada obsahuje průzkumné listy, průvodce, manuál, barevné samolepky. Tištěný průvodce a manuál je pro učitele. Průzkumné listy jsou zadáním pro žáky a barevné samolepky jsou jako odměna pro žáky. Listy jsou koncipovány tak, aby žákům prvního stupně ZŠ stačilo prohlédnout si obrázky na informačních cedulích a okolí. Odpověď pro zápis je jednoslovná. Starší žáci musí pozorně přečíst i texty na cedulích a zapisují svá pozorování.

Program v doprovodu lektorky je obohacen o určování rostlin hmyzu a poznávání studánek. Cena programu je 2000 Kč. Naučná stezka smyslového vnímání prochází údolím Skuhrovského potoka. Začíná v obci Rybník u České Třebové. Je dostupná po celý rok, jak od nádraží ČD v České Třebové (1,5km), tak autobusem a MHD. Vzdálenost od Ekocentra Podorlicko je 3 km. Na stezce jsou herní prvky, ohniště, altán, studánky, totemy a 18 informačních tabulí.

Trasa stezky pro první stupeň ZŠ je dlouhá 4 km. Trasa pro druhý stupeň ZŠ a středoškoláky je dlouhá 8 km a končí v obci Skuhrov, odkud je možná doprava autobusem zpět do České Třebové, Lanškrouna nebo Ústí nad Orlicí.Objednávky programů:
PaedDr. Hana Grundová, e-mail: hanka.grundova@gmail.com, tel. +420 702 292 352

logo ekocentra
. : Optimalizováno pro display širší než 900px : . : Statistiky měřeny TopListTOPlist : .